• History 1
  • History 2
  • Timeline 1
  • Timeline 2
  • Timeline 3

 

Společnost byla v roce 1989 založena obchodním manažerem a návrhářem Paulem Amelootem. Dnes se Delta Light® vypracovala na vedoucí pozici na trhu a udává směr v architektonickém osvětlení.  Představuje stále inovativní světelný design a je uznávána po celém světě pro vyváženost, eleganci, funkčnosti a design, a to jak v interiérovém, tak exteriérovém osvětlení. Budoucnost společnosti Delta Light® je zaručena díky Peteru a Janu Amelootovým, kteří se spolu se svým otcem chopili vedení společnosti a přináší do týmu další dynamiku a ambice.

Společnost Delta Light  začala udávat směr v oblasti návrhů osvětlení obytných, komerčních a profesních prostor s využitím své dobré pověsti jako výrobce architektonického osvětlení. Výrobní rozsah společnost Delta Light, její zkušenosti a znalosti, splní užitkové i estetické požadavky vašich menších i rozsáhlých projektů v oblasti maloobchodů, obytných prostor, kanceláří, veřejných prostor, výstavních prostor, pohostinství a krajinných projektů.

Společnost Delta Light založila svůj dlouhodobý růst na interním designu, výzkumu a vývoji, testování a výrobě. Vše od designu po technické zpracování a výrobu prototypu, vlastní výroba, balení a skladování ...vše probíhá v hlavním sídle společnosti Delta Light v Belgii.

Některé klíčové údaje:
Založení společnosti: 1989
Zakladatelé & majitelé: Paul Ameloot / Katrien Ameloot / Peter Ameloot / Jan Ameloot
Počet zaměstnanců: 250
Ústředí: Muizelstraat 2, 8560 Moorsele, Belgie

Prvních 10 let
Před vznikem společnosti Delta Light vlastnil Paul Ameloot obchod v Roeselare (Belgie) s názvem Stereohouse, poskytující komplexní řešení hi-fi a osvětlení diskoték. V průběhu osmdesátých let ho zaujalo, že lidé v jeho obchodě a majitelé projektů začali věnovat stéle větší pozornost osvětlení a jeho aplikaci. Jak se ukázalo, byl to začátek nového příběhu …

V průběhu prvních deseti let Paul s týmem 7 zaměstnanců vyvinuli první svítidlo, Phantom, které je stále součástí aktuální kolekce výrobků. Delta Light se zpočátku zaměřila na belgický trh, rychle však expandovala do 50 zemí a založila pobočky společnosti Delta Light  mimo jiné v Německu, Spojeném království a Švýcarsku.

Dalších 10 let
V roce 1999 představila společnost Delta Light svůj třetí Podrobný katalog osvětlení Lighting Bible, který se z původně produktové brožury postupně stal dnešním referenčním výrobním katalogem. Společnost Delta Light  rostla a stala se celosvětovým hráčem, na severoamerický trh vstoupila v roce 2006, následována společností Delta Light MENA v roce 2007.

Důležitým krokem v historii společnosti bylo přestěhování základny společnosti z Roeselare do nové budovy v Moorsele s výstižným názvem Dům světla v roce 2006.

2009 a následné období
Při získávání nových rozvíjejících trhů založila společnost Delta Light v roce 2009 svoji pobočku v Latinské Americe s kancelářemi a výstavními prostorami v Bogotě v Kolumbii. Snahy o lepší služby nabízené trhu a zvýšení podpory místních partnerů a architektů vedly Delta Light v nedávné době k založení společností Delta Light Asia a Delta Light REEMA (Rusko, Střední východ, Východní Evropa). V současné době je společnost zastoupena ve více než 120 zemích po celém světě.

zpět nahoru