Detaily

Nizozemsko


Hollandse Nieuwe


Van Dorp Installatie Techniek


Kanceláře


Nechte se inspirovat

Interiér, Jídelna, Kanceláře, Vstupní prostory, Restaurace, Chodba


SAVE PROJECT

Informace o produktu

Návrh osvětlení pro hlavní kancelář společnosti Vopak v Rotterdamu byl vytvořený společností Delta Light Nederland společně s architektonickou firmou Hollandse Nieuwe. Návrh se zaměřuje na úroveň přízemí, které zahrnuje vstup, pružné pracovní stanice, konferenční místnosti a firemní restauraci. Pro celý projekt byla použita LED svítidla.

Rozvržení osvětlení muselo poskytnout nejlepší možné osvětlení pro každou oblast z hlediska funkčnosti a celkové uživatelské zkušenosti. Například osvětlení ve firemní restauraci muselo být příjemnější, než svítidla použitá na vstupu a v pružných pracovních stanicích. Protože je budova oživena betonovým jádrem, rozmístění svítidel většinou využívá svítidel pro montáž na povrch. Avšak protože vstupní oblast neumožnila montáž zapuštěných svítidel, byly jako základní volba osvětlení nainstalovány zapuštěná bodová svítidla Oreo. Bodová svítidla se svým zdůrazněním osvětlení ve světleném kruhu přidala malý dekorativní dojem.

Klíčovým prvkem celého konceptu osvětlení je dlouhá černá zeď, která je ještě více zdůrazněna profily Femtoline, používanými jako nepřímé osvětlení po celé délce zdi. Navíc blízko perforované mapy světa byl použitý nekonečný profil, pro přidání základního osvětlení bez zastínění efektu prosvětlení. Na chodbách bylo stávající osvětlení pro povrchovou montáž nahrazeno energeticky účinnějšími a úspornějšími LED svítidly.

Uvnitř restaurace byl namontované stropní panely pro zlepšení atmosféry a akustiky. Jsou namontované na 3-fázové kolejnici, která také napájí bodová osvětlení You-Turn On Reo AD v této místnosti. Představují 2700K LED světelný zdroj k vytvoření teplé atmosféry. Použitím kolejnice nejen k montáži světel, ale také jako konstruktérského prvku, bylo možné snížit náklady při dočasném poskytnutí lepší kvality rozpracování projektu do detailů.

Bodová světla You-Turn jsou také použita v oblasti kuchyně restaurace k základnímu a zdůrazněnému osvětlení. Je zde také použita teplota barev 2700K, které je ideální ke světelnému zvýraznění čerstvých potravin. Stejná teplota barev je také použita ve svítidlech Reo blízko kavárny. K pružným pracovním stanicím byla přidána svítidla Femtoline HP jako zdroj nepřímého osvětlení pro pracovní oblasti.

Projekty, které nás baví

zpět nahoru