• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Endless, Nanoline, Uniline, Femtoline, Borderline, Headliner… Řada profilů Delta Light® dále roste a zdokonaluje se, a umožňuje vám hrát si s řadami světel. Buď LED nebo bezešvá světla, k dispozici je nekonečně možností.

Nepřetržité řady světel byly součásti architektonického osvětlení po řadu let. Tato osvětlovací technika je většinou používaná z čistě funkčních důvodů od vynalezení trubkové žárovky a stala se součástí tvůrčího nastavení myšlení architektů a návrhářů, ale ze zcela různých důvodů.
Prosté seřazení fluorescenčních lamp není pouze nákladově efektivní a praktické, ale vytváří také řadu, která prochází přímo místností a vyvolává tak zdání, že je větší. Řady světel mohou být také považované za umělou kopii dlouhých střešních oken, imitujících efekt denního světla, dělajících dojem větších místností a poskytujících větší pocit světla.

Na rozdíl od průmyslového použití - tam, kde se řady světel často zdají tvrdé a studené - architekti a návrháři umisťují řady světel nenápadněji a více graficky, zdůrazňující dojem z místnosti spíše, než aby se ukazovalo svítidlo. To vytváří atmosféru měkkého obecného světla a přidává místnosti vyrovnanost a pohodlí. Kromě toho, že se místnost zdá větší, udávají také směr a mohou být použity ke zdůraznění zdí, povrchů a konstrukcí. Je například široce použito osvětlení Alcove spolu s bezešvými hliníkovými profily ve stropech a zdech. Zavěšené rovné řady světel dělají šíření světla prostorem, zejména v kombinaci s přímým osvětlením. Můžete si také vytvořit živější schéma osvětlení na površích ke zdůraznění struktury budovy.

Řady světel mohou být kombinovány s jinými světelnými zdroji, jako jsou bodová osvětlení. Můžete si vytvořit dynamické schéma osvětlení barevným světlem na stěnách nebo předmětech nebo nepřímo nahoru na stropy. To získalo v posledních letech na větším významu kvůli dalšímu rozvoji LED technologie. Společně se zářivkovou trubicí trubicí se tato technologie používá většinou u římsových svítidel a řad světel. Led svítidla vyžadují méně prostoru, což umožňuje vytvořit tenčí řady a křivky, sledující organické řady ve architektuře  budovy.

V budoucnu budou řady světel používány více trojrozměrněji. Budou procházet ze stropu ke zdi a volně ležet v prostoru. Integrace světla do látky a konstrukce budovy vylepšuje architektonickou atmosféru. Jejich nesprávné použití může vytvořit nepříjemný pocit nebo dávat dojem studené atmosféry. Proto tedy by měly být součástí integrovaného přístupu mezi architekty a návrháři osvětlení směrem k návrhu prostor a jejich funkčnosti.

Podstatnou částí kvality architektury je kvalita osvětlení, dokonce i ta nejnenápadnější a nejneviditelnější montáž osvětlení neučiní osvětlení nepovšimnuté pozorovatelem.

zpět nahoru