• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Společnost Delta Light® má po několik let širokou řadu venkovního osvětlení. Chystáte se na osvětlení pod stromem pro vytvoření divadelního efektu? Chcete si hrát s nekonečnými řadami světel? Nebo si snad vybíráte LED diody s čočkami, abyste přivedli zdi a konstrukce k životu? Více než stovka svítidel pro zdi, podlahy a stropy nabízí nekonečné možnosti díky inovační technologii v různých stylech pro zapuštěná svítidla nebo svítidla pro  povrchovou montáž.

Berte v úvahu použití.
Dobré osvětlení je zamýšlené ke zlepšení stínů a odstínů ve vaší zahradě. Všechny zahrady, bez ohledu na velikost, mají různé charakteristiky a budou „dobře osvětlené“ pouze pokud vezmete toto vše v úvahu. Osvětlení by mělo být k doplnění vašeho zahradního designu a mělo by vám umožňovat, abyste mohli vaši zahradu používat déle. Zvažte váš venkovní životní styl. Jak si přejete užívat vaší zahrady? Kde a kdy potřebujete osvětlení? Vytvořte plán osvětlení, který je udělaný na míru vašim potřebám a očekáváním.

Rozhodněte se o požadované intenzitě světla.
Osvětlení zajímavého míst jako je strom, rybník nebo zahradní cesta příliš silně způsobí, že všechno ostatní v zahradě vypadá tmavě. Když přijde k poskytnutí funkčního a atmosférického efektu venku, nabízejí svítidla používající LED technologii ideální řešení ke zdůraznění charakteristických zajímavých míst ve vaší zahradě. V minulosti byly zahrady obecně osvětlovány s filozofií „všechno nebo nic“. Výsledkem je, že několik silných svítidel inklinuje k tomu, že zbytek vaší zahrady zmizí. To je častá chyba a nejen proto, že dříve byl nejnižší wattový výkon dostupný u zahradních osvětlení zhruba kolem 50 Wattů. V tomto scénáři nabízí LED osvětlení lepší řešení, umožňující vám osvětlit vaši zahradu s menším wattovým výkonem.

Studené bílé nebo teplé bílé světlo?
Máte na výběr mezi dvěma barvami žárovek: studenou bílou (5400-6500°K) a teplou bílou (<3300°K).
Halogenové žárovky a žárovky produkují teplé bílé světlo, ale mají vyšší spotřebu. Naštěstí jsou tu v současnosti dostupné dobré alternativy. Úsporné žárovky, plynové výbojky a LED diody jsou dostupné s bílou nebo studenou barvou světla, což vám umožňuje vytvořit nejlepší a energeticky nejúspornější výsledek.

Rozhodnutí o barvě žárovky závisí na vašem celkovém plánu osvětlení a vašich očekáváních. Spíše než abyste si vybrali jednu může být správnou odpovědí pro vás mix obou. Vedle klasického bodového osvětlení, světelných parsků nahoru-dolů nebo zdůrazněného osvětlení, vytvářejí LED svítidla s čočkami ostře ohraničený vzor na jakémkoliv povrchu, a dávají těmto povrchům nebo chodníku působivý dojem. Celá nová řada světelných efektů přitáhne vaše oči.
Vytvoření správného světelného efektu na vaší zahradě může udělat velký rozdíl, takže stojí za to strávit nějaký čas jeho správným naplánováním, abyste dosáhli požadovaného efektu a umožnilo vám to využít každou volnou minutu venku.

Styl a bezpečnost
Svítidla zahrnutá do vaší zahrady ovlivňují celkový vzhled vašeho domu a často ovlivňují nejen to, jak pociťujete vaše žití venku i uvnitř. Navržení plánu osvětlení vaší zahrady je ideální příležitostí k přidání stylu a vzhledu vašeho domu, zlepšení atmosféry a vkusu vašeho zahradního životního stylu a neformálního setkávání. Pokud jste si vědomi architektury ve vašem domě a návrhu vašeho interiéru, pak může venkovní osvětlení jistě být finálním tahem pro váš projekt. Můžete si dokonce vytvořit celkový plán osvětlení od vnitřní části po vnější, jako kdyby byl vnější část rozšířením vašeho pokoje, a tím rozšířit prostor a atmosféru v noci. Stejně tak jak vypadá dobře, zahradní osvětlení také pomáhá na úrovni bezpečnosti a zajištění. Může přivést světlo do rohu vnitřní terasy nebo patra, dveří, chodníků a pěších cest, nebo nějaké jiné oblasti.

zpět nahoru