Budujeme budoucnost!

Budujeme budoucnost!

Moorsele, 27. února 2014 – Společnost Delta Light dnes oznámí své ambiciózní plány na rozšíření centrály v Moorsele (Wevelgem). Tento významný investiční projekt ještě více zdůrazní mezinárodní růst, vysoké ambice a vlámský původ společnosti Delta Light. Ze společnosti se (západo-) vlámskými kořeny se Delta Light za pouhých dvacet pět let svého působení na trhu architektonického osvětlení stala globálním hráčem. Nadcházející rok ukáže, jak důležité jsou místní kořeny společnosti.

Od svého založení v roce 1989 se Delta Light výrazně rozšířila. Tento rodinný podnik, původně výlučně lokální hráč v oblasti rezidenčního osvětlení, se nyní pyšní partnerstvím s různými předními světovými značkami, světelnými designéry a architekty. Přestože realizace soukromých rezidencí stále zůstávají klíčovou oblastí působení společnosti Delta Light, rozšiřuje svoji působnost tak, aby zahrnovala široké spektrum dalších odvětví od obchodů po hotely a gastronomická zařízení, od kancelářských budov po operační sály a ordinace, od výstavních síní po muzea a od zdravotnictví po veřejné projekty.

Místní kořeny jako hlavní přínos
Vzhledem k neustálému rozšiřování společnosti Delta Light již stávající centrála v Moorsele nevyhovuje denním provozním požadavkům a tvůrčím činnostem. „To je jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli pro možnost rozšíření těchto prostor,“ říká Peter Ameloot, ředitel společnosti Delta Light. „Regionální kořeny společnosti jsou zapsané v její DNA. Drtivá většina našich zaměstnanců se narodila v tomto regionu a spolupracujeme také s řadou místních dodavatelů. Nikdy jsme navíc nepřestali investovat, a to ani během krize. Proto pro nás bylo rozhodnutí rozšířit tyto prostory samozřejmostí.“

Investice do růstu, zaměření na výzkum a vývoj
Rozšíření centrály v Moorsele si vyžádá investici ve výši zhruba 20 mil. EUR.

Podle zakladatele Paula Ameloota hlavní důvody tohoto investičního projektu zahrnují neustálé rozšiřování oddělení výzkumu a vývoje, mezinárodní růst, ambice společnosti a také další logistické problémy pramenící z rostoucí složitosti tohoto odvětví. „Od svého založení se Delta Light zaměřuje na vlastní design, vývoj produktů a výrobu. Tento tvůrčí proces vyžaduje neustálou pozornost a zavádění nových technologií. Společnost Delta Light se navíc chce odlišit od konkurence tím, že na trh bude často uvádět rozsáhlé nové kolekce. To s sebou nese rozšiřování oddělení výzkumu a vývoje a zařízení pro vývoj a testování produktů. Kombinace těchto faktorů, pokračujícího rozmachu LED zdrojů a ambicí společnosti vyžaduje neustálé investice nejenom do inovace a výzkumu a vývoje, ale také z hlediska prostoru.“

V nové budově bude sídlit moderní automatizované logistické středisko, které by mělo dále zlepšit tok produktů a řízení procesů.  Zároveň se tak uvolní velké prostory ve stávající budově, které umožní rozšíření oddělení výzkumu a vývoje, laboratoře a výrobní jednotky.

Sledujte rozšiřování naší centrály na našem blogu!

zpět nahoru